خانه / قوانین ارجاع و تعویض

قوانین ارجاع و تعویض

قوانین ارجاع و تعویض

1. فایل های ارسالی سفارش دهنده بدون تغییر و به همان صورتی که ارسال شده است چاپ می شود و در صورتی که عکس یا عکس های ارسالی دارای کیفیت مناسب نباشند، رنگین کمان هیچ گونه مسئولیتی در قبال عدم کیفیت آنها نخواهد داشت. لذا لازم است فایل ها حتما با کیفیت مطلوب ارسال گردد.

2. سفارشات آنلاین با ویژگی هائی که در سایت ذکر شده است برای سفارش دهنده چاپ خواهد گردید نه با ویژگی هائی که سفارش دهنده آن را مشخص می نماید.

3. در صورتی که عکس های ارسالی با اعلام از طریق مشتری نیاز به طراحی داشته باشد این کار از طریق واحد طراحی رنگین کمان انجام شده و هزینه ی مربوطه طی هماهنگی از مشتری اخذ خواهد شد.

4. سفارش دهنده مسئول تغییرات درخواستی از واحد طراحی رنگین کمان روی عکس می باشد. لذا در صورتی که تغییرات درخواستی باب میل شما واقع نگردید. انجام تغییرات مجدد و یا تغییرات ثانوی شامل هزینه مجدد خواهد بود. (به همین علت سعی نمائید تا ایده نهائی و یا نظر قطعی خود را بعد از بررسی به واحد طراحی اعلام بفرمائید.)

5.در صورتی که چاپ مورد تائید سفارش دهنده نیست وی باید سفارش های مربوطه را جهت بررسی به رنگین کمان عودت دهد.

6. محصولات پخت بالا شامل کاشی و سرامیک فضای بیرونی توسط شرکت رنگین کمان دارای 1 سال ضمانت ثبات رنگ می باشند لذا در صورتی که در محصولات ذکر شده نقصی در اثر عواملی که شامل ضمانت می شود بوجود بیاید رنگین کمان خود را ملزم به انجام مجدد آن خواهد نمود. لازم به ذکر است که مشتری باید نمونه ای را که دچار مشکل شده است جهت بررسی به شرکت مرجوع نماید.

7.در سفارشات تعداد و متراژ زیاد، در صورتی که سفارش دهنده برروی کیفیت محصولات خود حساس است قبل از چاپ نهائی، یک محصول به عنوان تست، با دریافت هزینه برایش چاپ میگردد. این مورد توسط رنگین کمان توصیه می شود. زیرا باعث می گردد سفارش دهنده تصویر دقیقی از محصولی که دریافت خواهد نمود داشته باشد.

8. ایجاد اشکال و یا شکستگی در هنگام ارسال با پست، تیپاکس، باربری و یا پایانه اتوبوسرانی به عهده شرکت نمی باشد و با مسئولیت سفارش دهنده ارسال خواهد گردید.

9. در صورتی که رنگین کمان به دلایلی که خارج از اراده ی او می باشد، توان تحویل کالا را در موعد مقرر نداشته باشد و طرفین درباره یک موعد جدید به توافق نرسند، خریدار حق دارد بدون هیچگونه هزینه ای سفارش را فسخ نماید.

10. در صورتی که تحویل کالا در موعد مقرر صورت نگیرد، خریدار حق مطالبه ی مبلغ واریزی را خواهد داشت.

11. هرگونه نقص و ایراد در محصولات ارسالی باید حداکثر تا 48 ساعت به صورت کتبی و از طریق ایمیل به مرکز پشتیبانی رنگین کمان گزارش گردد.

12. ارائه ی فاکتور خرید از رنگین کمان هنگام ارجاع الزامی است.

13. در صورتی که کالا به علت اشتباه کارکنان رنگین کمان به آدرسی غیر از آدرس مشتری ارسال شده باشد هزینه های مربوط به ارجاع آن به عهده ی رنگین کمان می باشد.

14. در صورتی که سفارش دهنده در درج آدرس خویش دچار اشتباه شود رنگین کمان مسئولیتی در مورد آن نخواهد داشت.

15. در بعضی از محصولات درجه بندی A و B و یا درجه 1 و درجه 2 درجه شده است. محصولات درجه 1 یا A بدون نقص بوده و از هر نظر بدون اشکال است و محصولات درجه 2 یا B ممکن است دارای ایرادهائی باشد.

16. در صورتی که کالائی به صورت واسطه ای از رنگین کمان خریداری شده باشد هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت. لذا فاکتور باید به نام شخص مرجوع کننده باشد.

17. تا زمانی که بیعانه ای برای سفارش ایجاد نشده است امکان لغو آن وجود دارد.

18. به علت اختصاصی بودن سفارش، بعد از واریز هزینه امکان لغو سفارش وجود نخواهد داشت.

19. هزینه حمل و نقل مرجوعی به عهده سفارش دهنده می باشد.

20. رنگین کمان تمامی سفارشات ارسال شده را به طور کامل و تا ارسال به دست سفارش دهنده پیگیری خواهد نمود اما در صورتی که بیش از یک هفته از ارسال سفارش گذشته باشد و سفارش دهنده در دسترس نبوده، فرم سفارش را ناقص پر کرده باشد و یا پیگیر سفارش خویش نباشد هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت. لذا تکمیل فرم سفارش و همچنین در دسترس بودن سفارش دهنده جهت پیگیری، انجام و ارسال سفارش ملزوم است.

21. تا 15% تلورانس و اختلاف رنگ در چاپ طبیعی می باشد.

22. این نکته را در نظر داشته باشد که اگر فایل های خود را به صورت لایه باز و یا با فرمت های اختصاصی نرم افزارها مانند ایلاستریتور، کرل و یا فتوشاپ ارسال می کنید امکان جابجائی لایه ها ناپدید شدن لایه ها و یا تغییر رنگ وجود دارد. بنابراین حتما فایل خود را طوری آماده سازی نمائید که در نرم افزارهای مختلف به یک شکل نمایش داده شود. رنگین کمان مسئولیتی در این مورد نمی پذیرد.

قوانین نماد اعتماد الکترونیکی مرتبط :

الف) در مورد کالاهای ساخته شده با مشخصات فردی مصرف کننده که به طور واضح جنبه شخصی دارند به علت شرایط خاص کالا و خدمات، حق انصراف 7 روزه غیر قابل اعمال بوده و ادعای بازگشت هزینه به استناد حق انصراف از سوی مصرف کننده مسموع نخواهد بود.

ب) به منظور جلوگیری از بروز مشکل در اجرای مواد 37 و 38 قانون تجارت الکترونیکی ضروری است، مصرف کننده انصراف خود از انعقاد یا ادامه قرارداد را از طریق نامه، فکس یا ایمیل به اطلاع فروشنده رسانده و تائیدیه اطلاع مخاطب از قصد خود را نیز دریافت نماید. به نحوی که ابزار مورد استفاده برای ارسال قصد مصرف کننده و تائیدیه دریافتی از سوی ایشان قابلیت استناد و اثبات اعمال حق انصراف وی را داشته باشد.